Hypotéka

hypotéka

Refinancování hypotéky

Argument PRO refinancování

Důvod k refinancování je zcela jednoduchý – znamená splacení současné hypotéky novou, výhodnější hypotékou. K refinancování dochází ke konci garantování fixní úrokové sazby u původní hypotéky. I když vám banka nabídne novou úrokovou sazbu pro příští období, nemusí být zdaleka tak výhodná, jako podmínky, které nabízí jiná banka.

Zde je opět místo pro našeho hypotečního makléře, kterého však musíte uvědomit VČAS, tedy šest až osm týdnů před koncem fixace. Zná trh do nejmenších podrobností a je schopen zařídit splacení současné hypotéky novou hypotékou s nižší úrokovou sazbou. Jeho přičiněním pak ve výsledku můžete ušetřit nejen desítky, ale i stovky tisíc.

Nepouštějte možnost refinancování z hlavy

  • Mějte na paměti, že čím dřív se budete zajímat o refinancování, tím lépe, tedy alespoň tři měsíce před koncem fixace.
  • Je nutno zjistit současné úrokové podmínky u všech bank. Zde se opět můžete spolehnout na našeho hypotečního specialistu, který tyto informace má.
  • Poté, co hypoteční makléř zjistí výhodnější podmínky, které nabízí jiná banka nebo stavební spořitelna, můžete o této skutečnosti uvědomit stávající banku a vyzvat jí, aby své podmínky upravila.
  • Jestliže banka na výzvu nereaguje, je nejvyšší čas začít vyřizovat novou, výhodnější hypotéku.

TIP PRO VÁS: Využijte naší služby hlídání termínu fixace. Upozorníme vás na končící období fixace, aby byla zachována co nejvýhodnější úroková sazba. Šetříme vaše peníze.

  • Položky označené * jsou povinné!

Finanční služby propagované a nabízené na tomto webu poskytuje společnost STING Finance s. r. o. a zde uvedení poradci jako fyzické osoby, kteří jsou v oblasti: společnosti SAB servis s.r.o., IČO: 24704008, se sídlem Praha 1 - Nové Město, Jungmannova 748/30, PSČ 11000. Tuto skutečnost je možné ověřit v Seznamu regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu České národní banky na http://www.cnb.cz/cnb/jerrs, kde také najdete aktuální podrobnosti o registraci a jejím rozsahu