Pojištění

pojištění od Maxfinance

Pojištění domácnosti

I když nemůže pojištění domácnosti zabránit všem případným škodám, které mohou vzniknout majetku kvůli nahodilé živelné události nebo vloupáním zloděje, lze snížit finanční náklady, jež v důsledku takových škod vzniknou. Pojištění domácnosti je jeden z našich nejčastěji nabízených finančních produktů.

 1. Riziko krádeže a loupeže věcí v pojištěné domácnosti, popřípadě v dalších nebytových prostorách vloupáním.
 2. Riziko živelné zkázy, tedy zkázy pojištěných věcí například v důsledku požáru, výbuchu plynu, zemětřesení, záplav, povodní a pádu stromu nebo letadla, atd.

Pojištění se vztahuje na škody na věcech patřících do vybavení bytu, pokud jsou uvedeny v pojistných podmínkách. Je tedy nutno zaměřit se při uzavírání smlouvy na konkrétní podmínky stanovené pojišťovnou. Podmínky se pojišťovna od pojišťovny liší, každá připojišťuje jiná rizika a má jiné limity plnění.

K běžnému pojištění domácnosti není nutný odhad znalce nebo prohlídka bytu pojišťovacím poradcem. Je možno uzavírat i na počkání. Odhady jsou nutné pouze v případě nadstandardního pojištění na větší pojistné částky. Podle úrovně vybavení jsou stanoveny podmínky a limity plnění pro každou kategorii.

Co vše lze pojistit?

 1. Movité věci tvořící skupinu zařízení domácnosti a sloužící k jejímu provozu, jako například nábytek, koberce, osvětlení, kuchyňské přístroje, atd., a pak movité věci určené k uspokojování potřeb členů domácnosti, jako například počítač, televize, video, DVD, fotografická technika, sportovní vybavení, starožitnosti, sbírky všeho druhu, cennosti, knihy nebo oblečení.
 2. Věci patřící členům domácnosti a cizí věci, které členové domácnosti užívají – mimo jiné věci v leasingovém nájmu.
 3. Stavební součásti a příslušenství, které přiléhají k vnitřním prostorám bytové jednotky – například plovoucí podlaha, kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči, obklady, malby, tapety, atd.

S pojištěním domácnosti je zajištěna ochrana zařízení domácnosti, tedy nábytku, elektroniky všeho druhu, koberců, sportovních potřeb, ale i nádobí nebo květin. Rovněž zahrnuje ochranu cenných předmětů – šperků, obrazů, soch. Ošetřena je také ochrana jízdních kol nebo elektroniky, to vše do stanovených limitů. Pojišťovna trvá na prohlídce pojišťované domácnosti pouze ve výjimečných případech.

Tip pro vás: Mysleli jste kromě pojištění domácnosti také na pojištění vašeho auta?

Pojistná rizika

Mezi nejčastější pojistná rizika patří zejména:

 • zemětřesení, požár, výbuch, úder blesku a zřícení letounu, ale i voda z vodovodního zařízení
 • krádež, vloupání, loupež, loupežné přepadení
 • vichřice, krupobití, povodeň, záplava, náhlý sesuv hornin a zemin, zřícení lavin, tíha sněhu,
 • pád stromů, stožárů nebo jiných předmětů, náraz vozidla nebo jeho nákladu,
 • mráz na topném systému a vodovodním zařízení, vystoupnutí vody z odpadního potrubí, únik vody z akvária o průměru minimálně 50 litrů
 • vandalismus, rázová vlna způsobená nadzvukovými letadly, kouř, přepětí, atmosférické srážky, rozbití skla z jiné příčiny než pojištěným rizikem
 • Položky označené * jsou povinné!

Finanční služby propagované a nabízené na tomto webu poskytuje společnost STING Finance s. r. o. a zde uvedení poradci jako fyzické osoby, kteří jsou v oblasti: společnosti SAB servis s.r.o., IČO: 24704008, se sídlem Praha 1 - Nové Město, Jungmannova 748/30, PSČ 11000. Tuto skutečnost je možné ověřit v Seznamu regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu České národní banky na http://www.cnb.cz/cnb/jerrs, kde také najdete aktuální podrobnosti o registraci a jejím rozsahu