Stavební spoření

stavebni sporeni
Máme pro Vás
výhodné nabídky
spoření

Stavební spoření je stále velmi výhodným a bezpečným způsobem spoření. Finance, které vložíte do stavebního spoření, jsou velmi dobře zabezpečené, poněvadž jsou ze zákona pojištěny do maximální výše 100 000 euro. Zákony, kterými se stavební spořitelny řídí, vylučují provádění jakýchkoliv rizikových obchodů.

Stavební spoření je také velmi výhodné při financování vlastního bydlení. Široké možnosti úvěrů ze stavebního spoření jsou nepostradatelným nástrojem každého kvalitního finančního poradce. Překlenovací úvěr nebo meziúvěr ze stavebního spoření si lze pořídit už v den uzavření smlouvy o stavebním spoření.

Naspořte si na vlastní bydlení

Stavební spoření je forma účelového spoření. Účastník stavebního spoření vkládá vklady a je mu poskytnut příspěvek, tak zvaná státní podpora, popřípadě úvěr. Podmínky stavebního spoření jsou uvedeny v zákoně č. 96/1993 Sb.

Účastníkem stavebního spoření je fyzická nebo právnická osoba, která splňuje jednu z níže uvedených podmínek:

  • účastník řízení je občan ČR
  • účastník řízení je občan EU s potvrzením o pobytu na našem území s přiděleným rodným číslem
  • účastník řízení je fyzická osoba, která má má trvalý pobyt v ČR a má přidělené rodné číslo

Podmínky úvěru ze stavebního spoření

Účastník spoří nejméně 2 roky

  • účastník naspořil požadovanou částku (tedy 40 % nebo 50 % cílové částky)
  • účastník získá stavební spořitelnou vyžadovaný tzv. hodnotící parametr

Rozlišujeme dva typy úvěrů ze stavebního spoření.

  1. Řádný (standardní) úvěr ze stavebního spoření, kdy je spořeno nejméně 2 roky a jsou splněny další podmínky pro přidělení úvěru.
  2. Překlenovací úvěr, kdy není potřeba splnit kriteria pro přidělení řádného úvěru
Finanční služby propagované a nabízené na tomto webu poskytuje společnost STING Finance s. r. o. a zde uvedení poradci jako fyzické osoby, kteří jsou v oblasti: společnosti SAB servis s.r.o., IČO: 24704008, se sídlem Praha 1 - Nové Město, Jungmannova 748/30, PSČ 11000. Tuto skutečnost je možné ověřit v Seznamu regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu České národní banky na http://www.cnb.cz/cnb/jerrs, kde také najdete aktuální podrobnosti o registraci a jejím rozsahu