Zákaznický servis

Poradna

Kolik stojí finanční poradenství STING Finance?

Společnost STING Finance nepožaduje po klientech žádné finanční prostředky, protože banky vyplácejí společnosti odměnu za zpracování hypotečního úvěru.

Jak je možné, že nabízíte tak výhodné podmínky?

Naši hypoteční makléři jsou zkušení odborníci, převážně z bankovního sektoru, kteří pro své klienty dokážou vyjednat nadstandardní podmínky. V bankách máme velmi dobrou vyjednávací pozici s ohledem na dosahované objemy úvěrů.

Jste nezávislí?

Společnost STING Finance je silnou českou nezávislou společností, která spolupracuje se všemi významnými hypotečními bankami a stavebními spořitelnami.

Jak dlouho trvá vyřízení hypotečního úvěru?

Standardní doba vyřízení úvěru od shromáždění veškerých potřebných dokumentů je 1–2 týdny. Jednoduché případy se dají vyřešit za 2–3 dny. Hypoteční poradce je s bankou v každodenním kontaktu a schvalovací proces tedy neustále sleduje. Společně s realitním makléřem je připraven reagovat na další požadavky banky a okamžitě situaci řešit.

Je možné hypoteční úvěr splatit dříve?

Ano, vždy k ukončení fixačního období, a to buď v plné výši nebo jen částečně. V druhém případě máte možnost poměrně snížit měsíční splátku nebo zkrátit dobu splácení úvěru. Banka Vám nenapočítá žádné sankce, umořujete pouze jistinu, tzn. půjčenou částku úvěru. Pokud budete požadovat předčasnou splátku mezi obdobím změny fixace úrokové sazby, banky budou zpravidla vyžadovat sankční úrok, pokud tuto službu nemáte sjednanou v úvěrové smlouvě.

Musí být fixační období po celou dobu úvěru stejné?

Rozhodně ne, vždy před skončením jednoho fixačního období si vybíráte dle aktuálních úrokových sazeb to další. Pokud jste měli např. 3-letou sazbu a nyní Vám víc vyhovuje sazba 5-letá, můžete si ji zvolit.

Musím po celou dobu splácení úvěru zůstat u jedné banky?

Nemusíte, banky umí vyplatit úvěry na bydlení u jiných bankovních ústavů. V rámci období změny fixace máte tak možnost banku změnit, pokud Vám jiný bankovní ústav nabídne výhodnější podmínky.

Mohu si prostřednictvím hypotečního úvěru koupit chatu?

Ano, je to možné. Dle výběru banky lze profinancovat i 100 % hodnoty nemovitosti. Chata nemusí mít číslo popisné. Musí být však obyvatelná a mít přístup po zpevněné komunikaci.

Potřebuji zpětně proplatit již zaplacenou investici do nemovitosti. Je to možné?

Ano, je to možné. V případě, že jste již zaplatili část kupní ceny z vlastních zdrojů, několik faktur za provedené práce nebo materiál z vlastních prostředků, tyto prostředky Vám banky zpětně proplatí.

Dosáhnu na hypoteční úvěr, když nemohu a nebo nechci prokázat svůj příjem?

Ano, hypotéka bez prokazování příjmů existuje v nabídce řady bank. Jedná se o úvěr do výše 50 % tržní hodnoty zástavy. V určitých případech musíte prokázat i část vlastních zdrojů z investičního záměru.

Platí se poplatek za sjednání hypotéky?

Ano, banky si účtují poplatek za sjednání hypotečního úvěru. Poplatky jsou uvedeny v sazebníku každé banky. Prostřednictvím našeho hypotečního poradce Vám zajistíme nejvýhodnější podmínky.

Může být úvěr ze stavebního spoření použit i na nákup chaty, resp. objektu bez čísla popisného?

Ze zákona o stavebním spoření č. 96/1993 Sb. nelze úvěr / meziúvěr / překlenovací úvěr ze stavebního spoření použít na koupi chaty nebo jiného rekreačního objektu.

Je vždy nutný podpis na zástavní smlouvě k tomu, aby banka uvolnila peníze z hypotéky a převedla na účet prodávajícího?

Ano. Bez podepsané a vložené zástavní smlouvy do katastru nemovitostí by nebyla splněna základní podmínka hypotečního úvěru, tj. oproti vyplaceným prostředkům mít „ručení“ nemovitostí.

Lze využít úvěr z hypotéky i na nákup družstevního bytu?

Ano, ale jen v případě, že byt bude převeden do osobního vlastnictví do jednoho roku (respektive dvou let) po podpisu úvěrové smlouvy nebo bude jako zástava sloužit jiná nemovitost určená k bydlení.

Jak dlouho může trvat výplata hypotéky po vkladu zástavní smlouvy do katastru nemovitostí?

Po vkladu zástavního práva k dané nemovitosti je to otázka spíše několika dnů než týdnů.  Existuje však i možnost rychlejšího řešení  (čerpání na základě návrhu na vklad zástavní smlouvy). Tedy nemusí mít v dnešní době nikdo obavy, že by na prostředky z hypotéky čekal příliš dlouho.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku?

Kontaktujte, prosím, našeho hypotečního poradce, nebo zelenou linku, kde Vám poradíme, jak postupovat.

Finanční služby propagované a nabízené na tomto webu poskytuje společnost STING Finance s. r. o. a zde uvedení poradci jako fyzické osoby, kteří jsou v oblasti: společnosti SAB servis s.r.o., IČO: 24704008, se sídlem Praha 1 - Nové Město, Jungmannova 748/30, PSČ 11000. Tuto skutečnost je možné ověřit v Seznamu regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu České národní banky na http://www.cnb.cz/cnb/jerrs, kde také najdete aktuální podrobnosti o registraci a jejím rozsahu